KARMA RATUNKOWA PLUS+ 250g dla królików i gryzoni roślinożernych (dr Ziętek)

W magazynie

47,90 zł
LUB

Specjalistyczna karma ratunkowa o zwiększonej wartości odżywczej dla zwierząt roślinożernych (króliki, gryzonie), podawana wtedy gdy zwierzę jest osłabione, nie ma apetytu lub całkowicie nie chce lub nie może samodzielnie jeść. Służy do żywienia lub dokarmiania zwierząt chorych i w trakcie rekonwalescencji.


Dzięki zwiększonej wartości odżywczej karma polecana szczególnie zwierzętom wychudzonym i mającym problemy z utrzymaniem masy ciała (chudnącym w trakcie leczenia, w reakcji na leki, itp). Karma jest pożywna, lekkostrawna i łatwoprzyswajalna, więc znakomicie wspomaga terapię i leczenie zwierzęcia, zapobiega wychudzeniu i wyniszczeniu organizmu.

 

W skład karmy wchodzą wyłącznie naturalne surowce roślinne. Odpowiednie wartości odżywcze zapewnia susz roślin zielnych, młodego jęczmienia i wyselekcjonowanych zbóż. Karma zawiera też  zioła stymulujące apetyt i łagodnie pobudzające perystaltykę, co jest istotne dla zwierząt bez apetytu, odmawiających jedzenia.

 

Mieszanka rozdrobnionych nasion roślin oleistych i zbóż dostarcza łatwoprzyswajalnych kaloriii i ułatwia odbudowanie masy ciała.

 

Odpowiedni proces technologiczny zapewnia optymalne rozdrobnienie karmy - średnica ziaren ma mniej niż 0,5mm, przez co produkt jest łatwy do podawania po sporządzeniu zawiesiny wodnej. Nawet dość gęstą papkę można bez kłopotu nabrać do cienkiej i wąskiej strzykawki insulinowej i podać zwierzęciu do pyska. Strzykawka się nie zapycha i cała karma zostaje podana.

 

Sposób podawania:


Minimum 1 pełna łyżka stołowa karmy na 1kg masy ciała dziennie, podzielona na kilka porcji podawanych w ciągu dnia. Przed podaniem należy sporządzić gęstą zawiesinę wodną. Papkę nabrać do strzykawki i podawać zwierzakowi do pyska. Papka powinna być dość rzadka dla zwierząt bardzo chorych i odmawiających całkowicie jedzenia, może być natomiast nieco gęstsza, jeśli zwierzę chętnie je.

 

Skład: mieszanka roślin łąkowych (tymotka, krwawnik, lucerna, babka lancetowata, młody jęczmień), mieszanka zbóż (orkisz, jęczmień, owies, amarantus), mieszanka nasion roślin oleistych (dynia, konopie, lnianka), mieszanka ziół korzystnie wpływających na apetyt i procesy trawienne (liść mięty, korzeń arcydzięgla, ziele bobrka trójlistkowego, koszyczek rumianku, ziele bazylii, ziele oregano, ziele cząbru, ziele rozmarynu, owoc anyżu, owoc kopru włoskiego, liść karczocha, korzeń lubczyka, ziele czystka).

 

Waga: 250g

Producent: Ambulatorium Drobnych Ssaków dr Jerzy ZiętekInformacje dodatkowe

Producent Ambulatorium Drobnych Ssaków dr Jerzy Ziętek
Waga/Objętość 250g


Tagi produktów

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.

Web Design