TORF KOKOSOWY w torbie 650g - podłoże kokosowe 5L (Promat)

W magazynie

8,70 zł
LUB

 

Znakomite podłoże i w 100% naturalna ściółka  do terrarium, otrzymywana z mielonych łupin owoców palmy kokosowej (tzw. torf kokosowy).

 

Takie mielone wióry kokosowe są bardzo porowate, dzięki czemu długo utrzymują odpowiednio wysoką wilgotność w terrarium.

 

Doskonale pochłaniają też przykre zapachy, nie pleśnieją i nie gniją, pozwalając zachować higienę i zdrowe warunki w terrarium. 

 

Grubość wiórów kokosowych wynosi 0,5-6mm, więc torf w torbie jest nieco grubszy niż tradycyjny torf prasowany.

 

Idealne podłoże dla większości zwierząt żyjących w wilgotnych i średnio wilgotnych terrariach, np. odtwarzających środowisko lasu tropikalnego, dżungli, bagna i moczarów, lasu strefy umiarkowanej, itp). Torf znakomicie imituje wilgotną ziemię.

 

Przykładowo, torf może służyć za ściółkę dla:

 

gadów – takich jak agama błotna, anolis zielony, gekon gruboogonowy, lancet ogłów czy wąż królewski,
płazów – np. rzekotka zielona, żaba rogata, ambystoma tygrysia,
bezkręgowców: prawie wszystkie wije (np. scolopendra subspinipes, archispirostreptus gigas, tonkinbolus dolfusi) większość skorpionów (np. pandinus imperator, heterometrus spinifer, babycurus jacksoni) i pająków (np. lasiodora parachybana, avicularia avicularia, brachypelma smithi). 

 

Nie zaleca się natomiast stosowania torfu w terrariach suchych i pustynnych, ponieważ drobno zmielony kokos po wysuszeniu staje się drobnym pyłem i może podrażniać drogi oddechowe zwierząt!

 

Podłoża kokosowe są w 100% naturalnym produktem roślinnym bez dodatku innych substancji, dzięki czemu stwarzają przyjazne środowisko naturalne dla zwierząt: pH 6,5%.

 

Torf jest nieskompresowany i gotowy do umieszczenia w terrarium bez wcześniejszego namaczania w celu rozprężania bloku torfowego (choć jeśli torf ma być wilgotny to wody należy mu dostarczyć - czyli zalać go wodą do oczekiwanego poziomu wilgotności). 

 

Wymiary i parametry:


Objętość: 5L
waga:
0,5kg
grubość wiórów:
ok. 0,5-6mm
odczyn pH:
6,5Informacje dodatkowe

Waga/Objętość 650g
Producent Promat


Tagi produktów

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.

Web Design