TORF KOKOSOWY, krążki prasowane 550g - podłoże kokosowe 1,5Lx5 (Promat)

W magazynie

5,50 zł
LUB

Znakomite podłoże i w 100% naturalna ściółka  do terrarium, wykonana z miękiszu orzecha palmy kokosowej (tzw. torf kokosowy).

 

Takie drobno mielone wióry kokosowe są bardzo porowate, dzięki czemu długo utrzymują odpowiednio wysoką wilgotność w terrarium.

 

Doskonale pochłaniają też przykre zapachy, nie pleśnieją i nie gniją, pozwalając zachować higienę i zdrowe warunki w terrarium.

 

Idealne podłoże dla większości zwierząt żyjących w wilgotnych i średnio wilgotnych terrariach, np. odtwarzających środowisko lasu tropikalnego, dżungli, bagna i moczarów, lasu strefy umiarkowanej, itp).  Torf znakomicie imituje wilgotną ziemię.

 

Krążki torfowe są doskonałe do urządzenia małego terrarium - jeden krążek to porcja jak znalazł dla pająka ptasznika :) 

 

Inne przykłady zastosowania torfu - może służyć za ściółkę dla:

 

gadów – takich jak agama błotna, anolis zielony, gekon gruboogonowy, lancet ogłów czy wąż królewski,
płazów
– np. rzekotka zielona, żaba rogata, ambystoma tygrysia,
bezkręgowców: prawie wszystkie wije (np. scolopendra subspinipes, archispirostreptus gigas, tonkinbolus dolfusi) większość skorpionów (np. pandinus imperator, heterometrus spinifer, babycurus jacksoni) i pająków (np. lasiodora parachybana, avicularia avicularia, brachypelma smithi).

 

Nie zaleca się natomiast stosowania torfu w terrariach suchych i pustynnych, ponieważ drobno zmielony kokos po wysuszeniu staje się drobnym pyłem i może podrażniać drogi oddechowe zwierząt!

Sposób użycia:

 

Wkładamy jeden krążek torfu kokosowego do odpowiednio dużego pojemnika z wodą (powinien mieć minimum 1,5L, bo tyle wyniesie objętość torfu po dekompresji). Zalewamy blok wodą (około 0,5L) i czekamy na uzyskanie pełnej objętości podłoża (1,5L). Odprowadzamy nadmiar wody, a podłoże umieszczamy w terrarium.

 

UWAGA! Po namoczeniu torf znacznie zwiększa objętość i może rozsadzić zbyt mały pojemnik! Krążek należy umieszczać w naczyniu tak, aby siłą dekompresji była skierowana ku górze (kładziemy krążek płasko - po namoczeniu zrobi się z niego gruby walec)!

 

Wymiary i parametry:

waga 1 krążka: 110g – uzyskujemy z niego 1,5L podłoża
waga całego opakowania (5sztuk):
 550g – uzyskujemy z niego 7,5L podłoża
średnica krążka:
10cm
grubość wiórów:
ok. 0,3 -1mm
odczyn pH:
5,8 – 6,4Informacje dodatkowe

Waga/Objętość 1kg
Producent Promat


Tagi produktów

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.

Web Design