TORF KOKOSOWY, blok prasowany 5kg - podłoże kokosowe 60L (Promat)

W magazynie

31,40 zł
LUB

Znakomite podłoże i w 100% naturalna ściółka  do terrarium, wykonana z miękiszu orzecha palmy kokosowej (tzw. torf kokosowy).

 

Takie drobno mielone wióry kokosowe są bardzo porowate, dzięki czemu długo utrzymują odpowiednio wysoką wilgotność w terrarium.

 

Doskonale pochłaniają też przykre zapachy, nie pleśnieją i nie gniją, pozwalając zachować higienę i zdrowe warunki w terrarium.

 

Idealne podłoże dla większości zwierząt żyjących w wilgotnych i średnio wilgotnych terrariach, np. odtwarzających środowisko lasu tropikalnego, dżungli, bagna i moczarów, lasu strefy umiarkowanej, itp).  Torf znakomicie imituje wilgotną ziemię.

 

Przykładowo, torf może służyć za ściółkę dla:

 

gadów – takich jak agama błotna, anolis zielony, gekon gruboogonowy, lancetogłów czy wąż królewski,
płazów – np. rzekotka zielona, żaba rogata, ambystoma tygrysia,
bezkręgowców: prawie wszystkie wije (np. scolopendra subspinipes, archispirostreptus gigas, tonkinbolus dolfusi) większość skorpionów (np. pandinus imperator, heterometrus spinifer, babycurus jacksoni) i pająków (np. lasiodora parachybana, avicularia avicularia, brachypelma smithi). 

 

Nie zaleca się natomiast stosowania torfu w terrariach suchych i pustynnych, ponieważ drobno zmielony kokos po wysuszeniu staje się drobnym pyłem i może podrażniać drogi oddechowe zwierząt! 

 

Sposób użycia:

 

Wkładamy blok torfu kokosowego do odpowiednio dużego pojemnika z wodą (powinien mieć minimum 60L, bo tyle wyniesie objętość torfu po dekompresji). Zalewamy blok wodą (około 35L) i czekamy na uzyskanie pełnej objętości podłoża (60L). Odprowadzamy nadmiar wody, a podłoże umieszczamy w terrarium.

 

UWAGA! Po namoczeniu torf znacznie zwiększa objętość i może rozsadzić zbyt mały pojemnik! Blok należy umieszczać w naczyniu tak, aby siła dekompresji była skierowana ku górze (czyli stawiamy blok pionowo)!

 

 

Wymiary i parametry:

blok: 30x30x12cm, po namoczeniu w 35L wody uzyskuje się ok. 60L podłoża
waga:
5kg
grubość wiórów:
ok. 0,3 -1mm
odczyn pH:
5,8 – 6,4Informacje dodatkowe

Waga/Objętość 5kg
Producent Promat


Tagi produktów

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.

Web Design