CHIPSY KOKOSOWE, brykiet 500g - podłoże kokosowe (Promat)

W magazynie

5,80 zł
LUB

 

Znakomite podłoże i w 100% naturalna ściółka  do terrarium, wykonana z z drobno pociętej (kawałki 6-10 mm) skorupy orzecha kokosowego (tzw. chipsy kokosowe).

 

Wióry kokosowe są bardzo porowate, dzięki czemu długo utrzymują odpowiednio wysoką wilgotność w terrarium.

 

Doskonale pochłaniają też przykre zapachy, nie pleśnieją i nie gniją, pozwalając zachować higienę i zdrowe warunki w terrarium.

 

Idealne podłoże dla większości zwierząt żyjących w wilgotnych i średnio wilgotnych terrariach, np. odtwarzających środowisko lasu tropikalnego, dżungli, bagna i moczarów, lasu strefy umiarkowanej, itp).

 

Chipsy można stosować także w terrariach suchych i pustynnych, ponieważ ściółka jest solidnie odpylona i nie powoduje podrażnień dróg oddechowych zwierzaków nawet w suchych warunkach. 


Sposób użycia:

 

Wkładamy brykiet chipsów do odpowiednio dużego pojemnika z wodą (powinien mieć minimum 10L).  Zalewamy blok wodą (około 3-4L) i czekamy na uzyskanie pełnej objętości podłoża (ok.9L). Odprowadzamy nadmiar wody, a podłoże umieszczamy w terrarium. 

 

UWAGA! Po namoczeniu chipsy znacznie zwiększają objętość i mogą rozsadzić zbyt mały pojemnik! Brykiet należy umieszczać w naczyniu tak, aby siłą dekompresji była skierowana ku górze (czyli stawiamy brykiet pionowo, „na sztorc”)!

 

 Wymiary i parametry:


blok: 20x10x5cm, po namoczeniu w 3-4L wody uzyskuje się ok. 9L podłoża
waga:
500g
grubość wiórów:
ok. 6-10mm
odczyn pH:
5,8 – 6,4Informacje dodatkowe

Waga/Objętość 500g / 9L
Producent Promat


Tagi produktów

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.

Web Design