KARMA RATUNKOWA DIABETO 100g dla szynszyli i koszatniczek (dr Ziętek)

W magazynie

26,10 zł
LUB

Specjalistyczna karma ratunkowa dla zwierząt roślinożernych z zaburzeniami cukrzycowymi. Podawana wtedy gdy zwierzę jest osłabione, nie ma apetytu lub całkowicie nie chce lub nie może samodzielnie jeść. Służy do żywienia lub dokarmiania zwierząt zagrożonych cukrzycą i w trakcie rekonwalescencji.

 

Szczególnie zalecana dla gatunków podatnych na cukrzycę, jak szynszyle i koszatniczki. Karma jest też jednocześnie dobrej jakości odżywczą karmą ratunkową, więc jest przeznaczona do codziennego podawania.

 

Karma jest pożywna, lekkostrawna i łatwoprzyswajalna, więc znakomicie wspomaga terapię i leczenie zwierzęcia (choć jej nie zastępuje!), zapobiega wychudzeniu i wyniszczeniu organizmu.

 

Odpowiedni proces technologiczny zapewnia optymalne rozdrobnienie karmy - średnica ziaren ma mniej niż 0,5mm, przez co produkt jest łatwy do podawania po sporządzeniu zawiesiny wodnej. Nawet dość gęstą papkę można bez kłopotu nabrać do cienkiej i wąskiej strzykawki insulinowej lub tuberkulinowej i podać zwierzęciu do pyska. Strzykawka się nie zapycha i cała karma zostaje podana.  

 

Sposób podawania:


Niewielką ilość karmy zmieszać z wodą (1:1 lub trochę jeszcze więcej wody) tak, aby uzyskać konsystencję papki. Papkę nabrać do strzykawki i podawać zwierzakowi do pyska. Papka powinna być dość rzadka dla zwierząt bardzo chorych i odmawiających całkowicie jedzenia, może być natomiast nieco gęstsza, jeśli zwierzę chętniej je. Zalecana minimalna dawka dzienna produktu to ekwiwalent jednej łyżki stołowej na 800-1000g masy ciała zwierzęcia, podzielona na kilka porcji podawanych w ciągu dnia.

 

Skład: mieszanka roślin łąkowych (tymotka, krwawnik, lucerna, babka lancetowata, młody jęczmień), mieszanka zbóż (orkisz, jęczmień, owies), otręby (pszenne, owsiane), suszony topinambur, mieszanka ziół korzystnie wpływających na apetyt i procesy trawienne oraz korzystnie wpływających na metabolizm węglowodanów (liść mięty, korzeń arcydzięgla, ziele bobrka trójlistkowego, koszyczek rumianku, ziele bazylii, ziele oregano, ziele cząbru, ziele rozmarynu, owoc anyżu, owoc kopru włoskiego, liść karczocha, korzeń lubczyka, ziele czystka, liść borówki, liść morwy, liść przetacznika, liść podziewnika)Informacje dodatkowe

Producent Ambulatorium Drobnych Ssaków dr Jerzy Ziętek
Waga/Objętość 100g


Tagi produktów

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.

Web Design