Myszoskoczek Hyzio

Tydzień temu jeden ze sklepowych myszoskoczków dołączył do naszej rodziny. Jego imię to Hyzio. Dołączył do Zyzia (innego myszoskoczka). Chłopcy są teraz na etapie zaprzyjaźniania się i nie mieszkają jeszcze razem, a obok siebie. Mają możliwość widzenia się i czucia swoich zapachów.

 

Hyzio jest bardzo energicznym i ciekawskim myszem. Chętnie obserwuje co robię. Na początku tygodnia częściej niż teraz bał się różnych sytuacji, np dźwięku włączanego światła. Bywało nawet, że tupał w swoim domku. Teraz coraz bardziej przyzwyczaja się do tego, co dzieje się w domu. Tydzień temu pozwoliłam pobiegać mu w kuli, ale nie bardzo wiedział, o co chodzi. Natomiast coraz lepiej mu idzie bieganie w kołowrotku.

 

Hyzio nie gardzi jedzeniem. Lubi brokuła i marchewkę. Lubi gryźć rolki po ręcznikach papierowych i po papierze toaletowym :) Jesteśmy mile zaskoczeni - Hyzio od samego początku chętnie wchodził sam na ręce, dość często pozwala się pogłaskać, choć ponoć myszoskoczki raczej nie lubią głaskania. Hyzio to wyjątkowo przyjacielski mysz!

.

Komentarze
Web Design