ANOLIS KAROLIŃSKI, anolis zielony (Anolis carolinensis)

W magazynie

89,00 zł
LUB

ANOLIS KAROLIŃSKI (ZIELONY)
(Anolis carolinensis)

Nie wymaga dokumentu CITES.
Pochodzenie: hodowla (Polska)

 

W sklepie mieszkają młodziutkie anoliski o długości ciała ok. 5,5-7cm.

 

Opis gatunku:

 

Smukła, nieduża, zazwyczaj zielona jaszczurka, choć potrafi też zmieniać kolory (dlatego nazywana jest też "amerykańskim kameleonem"). Dorasta do 22cm. Samiec posiada czerwone podgardle, które nadyma przyjmując postawę imponującą i grożącą.

 

To najczęściej hodowany w terrariach przedstawiciel rodzaju Anolis. W naturze zamieszkuje wschodnie tereny Ameryki Północnej (na pd. od Wirginii) i środkowej, ale został także zawleczony przez człowieka na Karaiby i do Ameryki Południowej. Spotyka go się najczęściej na drzewach i krzewach (także pojedyńczych - nie tylko rosnących w lasach).

 

Dzięki przylgom na palcach (to doskonały "przyrząd" dla nadrzewnego zwierzęcia) potrafi chodzić nawet po szybach - tak jak liczne gatunki gekonów.

 

Anolis karoliński ze względu na odporność i łatwość hodowli doskonale nadaje się nawet dla początkujących terrarystów.

 

Warunki hodowli:


  • Terrarium: dla pary minimum 30 x 30 x 45 cm. Jeśli chcemy hodować więcej osobników (a szczególnie więcej samców) to terrarium powinno być dwa do trzech razy większe.

 

  • Podłoże: najlepszy jest torf kokosowy, lub inne substraty kokosowe, ewentualnie zwykły torf. Podłoże powinno być zawsze wilgotne.

 

  • Temperatura: anolis jest średnio ciepłolubny, temperatura w dzień 25-28°C,  zalecane dogrzewanie (żarówka grzewcza, promiennik). Bardzo przydatna świetlówka z 5% udziałem UVB.

 

  • Wilgotność: utrzymujemy na poziomie ok.70-85%. Zalecana miseczka z wodą. Terrarium należy zraszać codziennie (najlepiej pod wieczór).

 

  • Wyposażenie dodatkowe: warto wyposażyć terrarium w liczne gałęzie, liany, żywe lub sztuczne rośliny. Każda dodatkowa powierzchnia zwiększa przestrzeń życiową dla jaszczurki.

 

Pokarm:


Anolisom karolińskim podajemy wszelkiego rodzaju owady karmowe - świerszcze, muchy, małe karaczany, mole woskowe. Pamiętać należy o regularnym podawaniu suplementów witaminowych i wapna!!!Informacje dodatkowe

Wymaga CITES? Nie


Tagi produktów

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.

Web Design