Cichy KOŁOWROTEK DREWNIANY L średnica 28cm (Trixie) (TX-60923)

W magazynie

88,80 zł
LUB

Luksusowy drewnniany kołowrotek dla średnich gryzoni i innych ssaków podobnych rozmiarów. Chętnie pobiegają w nim koszatniczki, szczury czy lotopałanki.

 

Dzięki kołowrotkowi gryzonie (szczególnie te rzadko wypuszczane z klatki) maja okazję do rozładowania naturalnej enrgii i potrzeby ruchu, co chroni je przed otłuszczeniem i chorobami układu krążenia. Dodatkowo dostarcza rozrywki i zapobiega nudzie.


Wszystkie zewnętrzne elementy kołowrotka wykonane są z surowego drewna i sklejki, dzięki czemu kołowrotek może być bezpiecznie ogryzany (nie ma niebezpieczeństwa zjedzenia kawałków plastiku czy uszkodzenia zębów o metal).

 

Bęben kołowrotka stanowi wygodną pełną bieżnię (zamiast poprzecznych szczebelków w których można połamać ogonek). Zamknięta, pełna sciana tylna zabezpiecza przed zakleszczeniem czy przytrzaśnięciem łapki lub pyska. Sama bieżnia wewnątrz bębna dodatkowo wyłożona jest korkiem, dającym dobre oparcie dla pazurków. Miękki korek jest też przyjazny dla łapek - nie powoduje deformacji pazurków ani stóp, jak twarda podłoga i bardziej przypomina naturalne podłoże zwierzaka. Niestety korek bardszo „korci” większość gryzoni i najprawdopodobniej wcześniej czy później zostanie zjedzony :)

 

Ukryta wewnątrz drewna oś kołowrotka osadzona jest na łożysku kulkowym (oś i łożysko to jedyne elementy metalowe), dzięki czemu kołowrotek chodzi lekko i płynnie, a co więcej bardzo cicho. Większość dostępnych w Polsce kołowrotków jest skonstruowana inaczej - po prostu przez otwór w bębnie kołowrotka przechodzi oś. Bez względu na materiał (plastik, drewno, metal) po pewnym czasie oś i otwór się wycierają, a kołowrotek zaczyna hałasować, co jest szczególnie uciążliwe w przypadku zwierzaków korzystających z niego w nocy (jak np. chomiki). Ten kołowrotek pozwoli spokojnie spać i pracować ludziom w obecności zwierzaka :)

 

Kołowrotek stoi na szerokiej, stabilnej podstawie, dzięki czemu jest stabilny i mało wywrotny.

 

UWAGA! Drewniane elementy kołowrotka sklejono bezpiecznym klejem roślinnym, więc należy go bardzo ostrożnie myć tak, żeby nie rozkleić całej konstrukcji.

 

Wymiary:

* średnica - 28cm

* głębokość bębna - 10cm

* wysokość całego kołowrotka - 31,5cmInformacje dodatkowe

Wymiary średnica = 28cm
Producent Trixie


Tagi produktów

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.

Web Design