AMBLYPYGA Damon variegatus

Amblypyga
Damon variegatus

 

Nie wymaga dokumentu CITES.


Pochodzenie – odłów (Tanzania)

 

W sklepie mieszkają ładne, dorosłe osobniki

 

Opis gatunku:

 

Damon variegatus to pajęczak z rzędu tępoodwłokowców (Amblypyga), zamieszkujący w naturze Afrykę subsaharyjską. Mieszkaniec lasów tropikalnych, żyjący na

drzewach. Dzięki płaskiemu ciału i sprawnym kończynom ten pajęczak jest doskonale przystosowany do sprawnego przemieszczania się po korze drzew.

 

Ma niesamowity wygląd. Posiada bardzo duże, kolczaste nogogłaszczki którymi chwyta ofiarę i bardzo długie, zaopatrzone w przeguby czułki którymi dokładnie bada

otoczenie.

 

Ten osobliwy pajęczak nie jest jadowity i może być z powodzeniem hodowany nawet przez początkujących terrarystów.

 

Warunki hodowli:

Terrarium: jak dla  nadrzewnych bezkręgowców, np. 20x20x30cm. W większym terrarium można trzymać kilka osobników – mimo terytorializmu samców zazwyczaj nieźle się ze sobą „dogadują”.


Podłoże: torf lub torf kokosowy, warto umieścić na nim suche liście dębowe. Warstwa podłoża ok.3–5cm. Amblypygi mimo nadrzewnego trybu życia chętnie penetrują dno terrarium.


W terrarium należy umieścić pionowe kawałki kory, bo te pajęczaki najchętniej na nich przebywają. Korzystne jest wyklejenie ścianek terrarium tłem strukturalnym.


Wilgotność: utrzymujemy na poziomie 60-70%, miseczka z wodą nie jest konieczna, zwierzęta spijają krople wody po spryskiwaniu terrarium.


Słabo ciepłolubny – temperatura w dzień ok. 23–25°C , w nocy ok.20°C.

Pokarm:


Damon variegatus to drapieżnik jak wszystkie pajęczaki. Młodym podajemy muszki owocowe i wylęg świerszczy, dorosłym świerszcze, muchy, motyle i ćmy, małe karaczany – np. turecki czy zielony.Informacje dodatkowe

Wymaga CITES? Nie


Tagi produktów

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.

Web Design